Начало / Последни новини / Второ и трето място за СКО Север в Търговище

Второ и трето място за СКО Север в Търговище

Две призови класирания постигнаха състезателите на плевенския клуб по ориентиране Север в Търговище. Градът бе домакин на купа „Великден“, в която имаше солидно международно участие. От плевенчани най-силно се представи Пламен Райков. Той се класира втори в надпреварата на средна дистанция при мъжете до 40 години. В конкуренция с 16 съперници Райков преодоля разстоянието от 3.9 км със 165 метра изкачване и 19 контролни точки за 35:41 минути. Само с 11 секунди по-бърз от него бе Марин Марков от Браун тим /Велико Търново/. Призовата тройка допълни Даниел Николов от варненския клуб Бегун. В същата дисциплина, но при девойките до 18 години плевенчанката Лиляна Маринова е осма. По трасето от 3.7 км със 130 метра изкачване и 15 контролни точки тя изостана с 14 минути и половина от победителката Мария Дерменджиева – Валди /София/. При 16-годишните другата състезателката на плевенския клуб – Цветелина Цветанова е девета. Тя финишира на 12 минути след Ева Симеонова от габровския Узана, която измина най-бързо дистанцията от 3.0 км с 90 метра изкачване и 15 контролни точки.

Милен Симеонов завърши на трета позиция в масовия старт на средна дистанция в подгрупа В на мъжете до 21 години. Победител тук е Петър Доганов от НСА, следван от молдовеца Владимир Кабиш. Симеонов е пети в същия клас, но в състезанието на дългата дистанция. Първи по трасето от 6.6 км със 195 метра изкачване и 17 контролни точки бе Мартин Понев от Узана /Габрово/.

Снимка: TargovishteBG.com

Предстои избор на превозвачи по четири автобусни линии от квотата на Община Плевен

Да бъде обявена обществена поръчка за превоз на пътници по автобусни линии от републиканската, областната ...