Начало / Последни новини / Втори места за Пламен Райков и Милен Гургуров в Русе

Втори места за Пламен Райков и Милен Гургуров в Русе

Пламен Райков и Милен Гургуров представиха най-добре плевенския клуб Север в традиционното състезание по лятно ориентиране за купа „Пролет“. Те се класираха на второ място в 38-ото издание на надпреварата в Русе. В конкуренция с 25 ориентировачи, Райков измина отворения дълъг маршрут от 3,6 км с 16 контролни точки за 32:54,00 минути. Само представителят на домакините Атанас Бояров бе по-бърз от него. В призовата тройка е и Александър Атанасов от Трапезица-1954 /Велико Търново/. По трасето преминаха още седем плевенчани – Цветелин Велков е 4-и, Никола Иванов – 10-и, Лиляна Маринова – 11-а, Калоян Иванов – 13-и, Даниел Симеонов – 14-и, Цветелина Цветанова – 18-а и Вилиана Гургурова – 22-а.

31 състезатели преминаха по трасето на отворения среден маршрут от 2,7 км с 12 контроли. Гургуров финишира втори с време 31:40,00 минути. Победител е русенлията Николай Халачев, а трети съотборника му Стамен Андреев. Другите четирима от Север се класираха: Иван Димитров – 4-и, Тони Иванов – 14-и, Ясен Терзийски – 21-и и Янислава Симеонова – 25-а.

Съотборникът им Александър Иванов е 5-и в отворения къс маршрут. Тук най-бързо 1,4 км с 6 контролни точки преодоля Ивиана Цонева от Абритус /Разград/, следвана от съотборниците си Кристиян Кунев и Татяна Славова.