Начало / Последни новини / Вратар спаси Мизия от разгром срещу шампиона

Вратар спаси Мизия от разгром срещу шампиона

45-годишния работник в автомивка Румен Делегански допусна Мизия /Кнежа/ да загуби прилично – 0:2 при гостуването си на Кариана /Ерден/. Двубоят е от 26-ия кръг на Северозападна Трета аматьорска футболна лига. Делегански е само от няколко седмици в отбора, отзовал се да помогне на тима след излизането на двамата му вратари заради контузии.

Днес през първото полувреме съперниците не показаха нищо и почивката дойде при 0:0. След нея обаче домакините обсадиха вратата на Делегански и головите опасности се редяха една след друга. Стражът на Кнежа обаче се представи геройски. Дори в 60-ата минута отрази страховит шут, но при добавката на Лионел Матадос топката влезе в мрежата му. На три пъти гредите помогнаха на Делегански. При други десетина ситуации обаче той излезе победител срещу нападателите. В 85-ата минута Цветомир Тодоров го надигра за крайното 2:0.