Начало / Последни новини / Владимир Петков и ТТС Лантенбах с четвърта победа в Германия

Владимир Петков и ТТС Лантенбах с четвърта победа в Германия

ТТС Лантенбах /Гумерсбах/ с лидер плевенчанина Владимир Петков постигна най-изразителния си успех от началото на сезона в мъжката Oberliga Herren NRW /четвърта дивизия/ на Германия по тенис на маса. В деветия кръг възпитаникът на СКТМ Тетрон и съотборниците му разгромиха гостуващия им TTV Реес Гройн с 9:2. В този двубой за домакините не игра другия плевенчанин Даниел Станчев. Първата ракета на тима Петков изигра три срещи, които спечели. Той започна участието си с двубой на двойки в който заедно с българина Николай Солаков се справиха с лекота срещу тандема на съперника – Карстен Франкен/Бенедикт Тембринк –  3:0. На сингъл Владко не даде шанс на Седрик Гьорц – 3:0. С 3:1 пък се наложи над Франкен. Солаков също спечели срещу двамата. Селекцията от Гумерсбах загуби едната битка на двойки. Свен Халт също отстъпи в мача си на сингъл. В други четири двубоя домакините спечелиха. Последните четири индивидуални срещи не се играха, защото ТТС Лантенбах вече си бе осигурил отборния успех.

По четири победи и загуби, както и един равен е равносметката на Владко и компания от началото на сезона.