Начало / Последни новини / Вихър с победа над пряк конкурент

Вихър с победа над пряк конкурент

Вихър се наложи с 2:1 над Бдин /Видин/ в Славяново. Двубоят е от 17-ия кръг на Северозападната Трета аматьорска футболна лига. Победата изкачи домакините на третото място, където досега бе именно крайдунавския тим. Заслужен успех на вихърци с оглед събитията на терена. Герой на мача стана вратаря на видинчани Явор Райчев, който спаси отбора си от разгром. През първото полувреме спаси удар с глава на Евгени Систов на самата голлиния. После се справи с удари на Иван Филипов и Константин Генков. В друга ситуация пък Систов пак от голлиния насочи с глава топката над гредата. След почивката опълчението на бдинци се пропука. В 60-ата минута настана суматоха в наказателното им поле и Генков откри резултата. Малко след това Дилян Димитров сгреши, опитния Георги Илиев овлавя напредна малко и с точен шут изравни. Натискът на славяновския тим се засилваше с всяка минута. Райчев обаче спаси три сигурни гола – два на Систов и един на Иван Иванов. В друга ситуация пък бранител изби от голлинията. Така се стигна до послудните секунди на мача, когато Генков бе фаулиран в наказателното поле и сам реализира отсъдената дузпа за 2:1.

Снимка: BulNews.bg