Начало / Последни новини / Вихър с победа в Козлодуй

Вихър с победа в Козлодуй

Вихър (Славяново) спечели в Козлодуй срещу Първа атомна с 1:0. Двубоят е от шестия кръг на Северозападната Трета аматьорска футболна лига. Това беше най-малкото с което се отърваха домакините. Те не застрашиха ноти веднъж мрежата на съперника. Още от самото начало вихърци взеха инициативата. В 18-ата минута опитния Десислав Русев принуди противниковите централни бранители да сгрешат. От това се възползва, Константин Генков, който открадна топката и я подаде на Александър Скорчев пред празната врати и той я насочи в нея. До почивката Генков и Скорчев пропуснаха да направят резултата категоричен. След нея преимуществото на славяновския тим продължи. В 60-ата минута Скорчев не успя отблизо да оползотвори пас на Генков. Малко след това Русев с глава насочи топката в гредата. В оставащото време до края гостите проведоха още няколко контраатаки.

Стартов състав на Вихър – 1. Теодор Тодоров, 77. Николай Иванов, 37. Светослав Кръстев, 6. Любомир Борисов, 26. Тони Паликрушев, 8. Светлин Златарев, 17. Цветан Петров, 10. Йоан Петков, 11. Константин Генков /капитан/, 9. Александър Скорчев, 5. Десислав Русев.