Начало / Последни новини / Вихър с очакван успех срещу „студентите“

Вихър с очакван успех срещу „студентите“

Вихър победи в Славяново свищовския Академик с 2:0. Двубоят е от 28-ия кръг на Северозападната Трета аматьорска футболна лига. Резултатът на отговаря на показаното на терена. Селекцията на Красимир Бислимов тотално надигра „студентите“ но пропиля много голови възможности. В началото треньорът на Вихър трябваше да направи промени в състава си, заради контузиите на Преслав Антонов и Борислав Иванов, които напуснаха принудително заради контузии. В 33-ата минута Димитър Димитров центрира, Константин Генков свали с глава топката към Йоан Петков и той я насочи в мрежата – 1:0. В оставащото време до края на мача герой бе свищовския вратар. Димитров, Петков и три пъти Генков излизаха очи в очи с него, но не успяха да го надиграят. Това все пак се случи в 86-ата минута, когато Генков бе фаулиран в наказателното поле и сам реализира отсъдената дузпа.