Начало / Последни новини / Вихър с очаквана победа

Вихър с очаквана победа

Вихър победи Ботев (Луковит) с 3:1 в Славяново. Двубоят е от 24-ия кръг на Северозападната Трета аматьорска футболна лига. Очакван и напълно заслужен успех за домакините. Те доминираха от началния до последния съдийски сигнал. В 30-ата минута настана суматоха пред вратата на гостите и Александър Скорчев откри резултата. Малко след това Иван Иванов бе изведен очи в очи със стража на Ботев и го преодоля – 2:0. Голмайсторът и Евгени Систов пропуснаха да вкарат на празна врата, а Скорчев и Йоан Петков не уцелиха рамката. В началото на второто полувреме гостите оползотвориха единственото си положение чрез Петър Иванов след асистенция на Милен Тонев. В 60-ата минута обаче Младен Младенов вкара трето попадение за Вихър. По два пъти Петков и Иванов и веднъж Систов излязоха сами срещу вратаря, но не реализираха. Топката като по чудо не спря в мрежата след удар на Иван Филипов.