Начало / Последни новини / Вихър с класика в Левски

Вихър с класика в Левски

Вихър (Славяново) спечели поредното дерби на Плевенска област с 3:0 в град Левски срещу едноименния тим. Двубоят е от 27-ия кръг на Северозападната Трета аматьорска футболна лига. Гостите доминираха през цялото време и пропуснаха да бият с повече. В средата на първото полувреме Светослав Кръстев се възползва от центриране и с глава откри резултата. Последваха пропуски на Йоан Петков, Евгени Систов и Константин Генков. След почивката вихърци продължиха да натискат. Възможности за гол се откриха пред Петков и два пъти за Иван Иванов, но те не успяха да ги реализират. Най-чистото положение за домакините бе в 70-ата минута, но Светлин Линев спаси удар от фаул на Петър Димитров. В 80-ата минута Генков удвои от фаул. Минути по-късно той овладя топката в центъра на терена и завърши с гол самостоятелния си пробив.