Начало / Последни новини / Вихър спази традицията с победа над Янтра 2019

Вихър спази традицията с победа над Янтра 2019

Пореден успех в последните години над Янтра 2019 (Габрово) записа Вихър. Сега в Славяново селекцията на Николай Боянов спечели с 3:1. Двубоят е от втория кръг на Северозападната Трета аматьорска футболна лига. Заслужен успех за домакините с оглед събитията на терена. Около четвърт час след началния съдийски сигнал бе достатъчен на славяновския тим да наклони сериозно везните в своя полза. В 10-ата минута Александър Скорчев откри резултата след изпълнение на корнер. Пак той удвои в 17-ата минута след подаване на съотборник. Едва тогава гостите живнаха, но братя Кожухарови не успяха да преодолеят стража на Вихър – Светлин Линев. Скорчев, Константин Генков и Десислав Русев пък пропуснаха да решат окончателно мача. В 53-ата минута Пламен Кожухаров бе най-съобразителен при суматоха в наказателното поле на съперника и намали – 2:1. Той имаше още един шанс за гол, но го пропиля. Точка на спора постави Тони Паликрушев с попадението си в 73-ата минута. Скорчев, Йоан Петков и Русев отново не успяха да вкарат за Вихър.

Стартов състав на Вихър: 21.Светлин Линев, 44. Борислав Иванов, 3. Иваило Здравков Иванов, 37. Светослав Кръстев, 6. Любомир Борисов, 26. Тони Паликрушев, 17. Цветан Петров, 10. Йоан Петков, 11. Константин Генков /капитан/, 9. Александър Скорчев, 5. Десислав Русев.