Начало / Последни новини / Вихър (Славяново) с нова победа за купата на АФЛ

Вихър (Славяново) с нова победа за купата на АФЛ

Вихър (Славяново) победи като гост Дунав (Селановци) в среща от втория етап на зоналната надпревара за купата на Аматьорската футболна лига. Единственото попадение в мача реализира Иван Иванов в 80-ата минута. Атаката започна с подаване към Калоян Тодоров, който центрира и тарана с летящ плонж насочи топката с глава в мрежата на домакините. Селекцията на Красимир Бислимов заслужено спечели и дори пропусна да го стори по-изразително. Отлични възможности за гол пропуснаха автора на единственото попадение и Александър Скорчев. Имаше и други опасни ситуации, но топката така и не премина за втори път голлинията. Гостите контролираха всичко на терена. Имаше обаче малко футбол и една от причините бе лошия терен. Другата грубата игра на дунавци. Те се бяха барикадирали пред наказателното си поле и само изритваха топката далеч напред. Другият им прийом бяха ритниците. Заради такъв през краката на Светослав Кръстев играч от Селановци бе отстранен с червен картон в 78-ата минута. Следващият съперник на Вихър в турнира е лидера на Северозападната Трета аматьорска лига – Кариана (Ерден), който се наложи с 5:3 над Бдин (Видин).