Начало / Последни новини / Вихър пропусна да разгроми Академик /Свищов/

Вихър пропусна да разгроми Академик /Свищов/

Вихър се наложи само с 2:1 в Славяново над гостуващия му Академик /Свищов/ в контролна футболна среща. Селекцията на Красимир Бислимов можеше да спечели с двойно по-голям резултат, но пропиля десетина положения пред вратата на „студентите“. Особено през първото полувреме надмощието на домакините бе тотално. Четвърт час след началния съдийски сигнал Иван Иванов изпревари свищовския страж за висока топка и я насочи с глава в мрежата му. До почивката той и Александър Скорчев профукаха по две стопроцентови гола, а веднъж същото стори и Евгени Систов. Съотношението на силите се запази и през второто полувреме. Споменатото трио се размина с попадение още по веднъж. В 69-ата минута Ивайло Дангуров изпълни прецизно фаул и изравни резултата. Домакините заиграха по-затворено, но отново търсеха гола. Реализираха го в 80-ата минута, когато Систов засече центриране на Иванов и донесе победата на своите. В края свищовски нападател шутира по диагонала опасно, но вратаря на Вихър се справи.