Начало / Последни новини / Вихър повали лидера

Вихър повали лидера

Вихър се наложи с 2:1 в Славяново над Кариана /Ерден/ и го свали от първото място в класирането. Двубоят бе от 20-ия кръг на Северозападната Трета аматьорска футболна лига. С оглед на действията през 90-те минути селекцията на Красимир Бислимов спечели заслужено. Първата част бе равностойна. Първи до гол достигнаха домакините. В 12-ата минута Светослав Кръстев се извиси над всички и с глава откри резултата. Десетина минути преди почивката настана суматоха в наказателното поле на Вихър при която Ангел Русев бе най-съобразителен – 1:1. През второто полувреме славяновския тим бе по-добрия – овладя средата на терена, притежаваше повече топката, създаде и голови ситуации. В 56-ата минута Йоан Петков стреля от фаул, Иван Иванов се наведе пред вратаря на гостите и той не успя да предотврати втория гол. После Александър Скорчев и Иван Иванов шутираха покрай вратата му. Последният блъсна съперник в 70-ата минута и бе отстранен с червен картон. Дори и в намален състав Вихър удържа победата.