Начало / Последни новини / Вихър надви Левски в контрола

Вихър надви Левски в контрола

Победа с 2:0 спечели Вихър /Славяново/ при гостуването си на едноименния тим на град Левски. Двубоят бе последна проверка за двата отбора преди старта на Северозападната В аматьорска футболна група. С оглед на показаното от съперниците селекцията на Красимир Бислимов заслужено триумфира. През първата част тя имаше превес във владеенето на топката. Създаде и няколко възможности за гол, едната от които реализира. Това се случи в 25-ата минута, когато Ивайло Върбанов фаулира в наказателното поле Калоян Тодоров и Мариян Маринов вкара отсъдената дузпа. В други ситуации Иван Иванов, Калоян Тодоров и Николай Иванов не успяха да превземат левскарската врата. Втората част започна с натиск на домакините. Той обаче продължи само десетина минути. След това вихърци отново владееха ситуацията на терена. Евгени Систов изпусна да удвои аванса на гостите. Той все пак се реабилитира в 68-ата минута, когато оползотвори подаване на Николай Иванов. Последният пък пропусна да направи победата на своите категорична.