Начало / Последни новини / Вихър изпусна да бие Павликени

Вихър изпусна да бие Павликени

Вихър и едноименния тим на град Павликени завършиха 2:2 в Славяново. Двубоят е от 11-ия кръг на Северозападната Трета аматьорска футболна лига. Домакините трябва да съжаляват за изпуснатата победа. Те бяха по-добрия отбор и можеха да бият с изразителен резултат, но в последните секунди допуснаха съперника да изравни. В 13-ата минута поведоха в резултата с прецизен удар на Александър Скорчев от границата на наказателното поле. Последваха още опасни атаки, но Тони Паликрушев, Десислав Русев и Иван Иванов не успяха да вкарат. В 30-ата минута настана суматоха пред славяновската врата и Цветомир Додуров изравни. Секунди преди почивката Паликрушев фаулира Стефан Гинчев, настана разправия между футболистите на двата отбора и рефера вдигна червени картони на Паликрушев и Янислав Илиев от гостите. След почивката вихърци бяха по-добри. Отново Русев и Иванов пропиляха изгодни положения за гол. В 60-ата минута обаче Русев шутира павликенския страж Венцислав Димитров изби, но връхлитащия Иван Иванов довкара топката в мрежата за 2:1. След това Русев отбеляза попадение, но незнайно защо съдията не го призна. Секунди преди края на мача Красен Трифонов центрира от фаул, никой не игра с топката и тя спря в мрежата на Вихър – 2:2.

Стартов състав на Вихър – 21. Светлин Линев, 77. Николай Иванов, 37. Светослав Кръстев /капитан/, 6. Любомир Борисов, 26. Тони Паликрушев, 8. Светлин Златарев, 17. Цветан Петров, 10. Йоан Петков, 9. Александър Скорчев, 99. Иван Иванов, 5. Десислав Русев.