Начало / Последни новини / Вихър започна годината с победа

Вихър започна годината с победа

Вихър /Славяново/ спечели първия си мач за тази година. Третият в есенното класиране на Северозападната Трета аматьорска футболна лига победи във Враца втория отбор на домакините с 1:0. Единственото попадение реализира Константин Генков. В края на първото полувреме той бе фаулиран в наказателното поле на съперника и сам реализира отсъдената дузпа. Стана равностоен мач, като гостите имаха лек превес. В 20-ата минута страховит шут от 30 метра на врачански футболист разтресе гредата. Това бе и единствената възможност да Ботев в контролата. Отговорът на вихърци не закъсня и Цветан Петров бе изведен сам срещу вратаря, но не успя да го преодолее. Четвърт час след почивката Генков вкара за втори път, но рефера не зачете гола, отсъждайки спорна засада. В 73-ата минута Иван Иванов излезе по диагонала очи в очи с врачанския страж, но опитът му да го прехвърли не бе успешен.