Начало / Последни новини / Венелина, Поля и Яна с поредни победи за АК Георги Дъков

Венелина, Поля и Яна с поредни победи за АК Георги Дъков

Атлетките на Галя Николова и АК Георги Дъков /Плевен/ отново разбиха конкуренцията и триумфираха с 12 медала. Сториха го в Балчик, където се проведе петото издание на лекоатлетическия турнир по хвърляния ”Дионисополис”. Над всички бяха Венелина Петкова, Полина Макаева и Яна Копчева, които спечелиха златните медали в дисциплините си. Венелина го направи, подобрявайки националния рекорд /за момичета до 16 години/ в хвърлянето на копие при девойките младша възраст. Резултатът й – 42,30 метра. Тук битката за върха бе между съотборнички, а среброто остана за Лидия Борисова. Двете се окичиха с по още един медал. В тласкането на гюле Петкова стана втора, а Борисова – трета. Пред тях завърши Таня Кадиева от Русе.

Отлично представяне за Полина Макаева в мятането на диск за девойки старша възраст. Целта пред нея не беше просто първото място, а постигането на възможно най-добър резултат. И Поля го направи – 45,37 метра, което е само с 13 см под норматива /вече го е покрила/ за участие в европейското първенство. Най-сериозната й съперничка Екатерина Димова изостана с 8 метра.

Яна Копчева също не даде шанс на противничките си. Тя спечели златния медал в старшата възраст, тласкайки 4-килограмовото гюле на 13,03 м.

Радан Илиев взе сребърен медал в хвърлянето на чук при юношите младша възраст. Бронзовият е за съотборника му Стефан Лалов. Две трети места за Владимир Владимиров в състезанието на момчетата до 14 години на чук и гюле. Същото класиране и за спринтьорката Глория Радулова с копие и гюле в старшата възраст.

„Доволна съм от представянето на състезателите ни. Резултатите им са отлични. Хубавото е, че ги постигнаха преди националния шампионат на младшата възраст. Като цяло турнира бе много силен, а резултатите във всички дисциплини впечатляващи“, коментира треньорката Галя Николова.