Начало / Последни новини / Бронзов медал за Цветелина Герганова на скок височина

Бронзов медал за Цветелина Герганова на скок височина

Атлетката на плевенския СКЛА Спартак – Цветелина Герганова спечели бронзов медал на скок височина от националния шампионат по лека атлетика за девойки под 20 години, който се проведе в столичната зала „Асикс Арена“. За третото място преодоля 1.55 м, които скочи от първи опит. Преди това премина от раз 1.35 м, 1.40 м, 1.45 м и 1.50 м. Опита три пъти на 1.60 м, но без успех. Подобно и на състезанието при юношите и тук имаше солидно наше участие – още шест плевенчанки скачаха.

Виктория Миланова /АК Плевен 2014/ също преодоля 1.55 м, но се класира на шесто място. С резултат 1.50 м, осмата позиция разделят съотборничките й Теодора Спасова и Деница Иванова, както и Доротея Димитрова от СКЛА Спартак. Извън десетката останаха Ивета Бойнова /АК Плевен 2014/ с 1.45 м и Кристияна Николова /СКЛА Спартак/ с 1.30 м.

Шампионка е Стела Саранти от столичния Академик с 1.70 м. Сребърният медал взе Магдалена Гергова от ЦСКА с 1.60 м.