Начало / Последни новини / Бронзов медал за Максимилиян Щерев в НШ по многобой

Бронзов медал за Максимилиян Щерев в НШ по многобой

Лекоатлетът на АК Плевен 2014 – Максимилиян Щерев завоюва бронзов медал в националния шампионат на открито по десетобой /100 метра гладко бягане, скок дължина, тласкане гюле, скок височина, 400 метра гладко бягане, бягане 110 метра с препятствия, мятане на диск, овчарски скок, хвърляне на копие и 1500 м гладко бягане/ за юноши под 18 години в София. Възпитаникът на треньора Никола Николов завърши с 4579 точки. Той бе победителят в овчарския скок с 2.40 метра. Трети се класира в спринта на 100 м и в бягането на 110 м с препятствия. Четвърти завърши на скок дължина, тласкане гюле, мятане на диск и хвърляне на копие. С позиция по-назад приключи в останалите дисциплини – скок височина, 400 м и 1500 м гладко бягане.

В същото състезание седми се класира Петко Стаменов от Спринт /Червен бряг/ с актив от 3447 т. Титлата спечели Иван Иванов    от Оборище /Панагюрище/ – 5558 т., а сребърният медал взе Лъчезар Вълчев от Лудогорец /Разград/ – 5294 т.

В шампионата на мъжете червонобрежкия атлет Симеон Цветков е шести с 3816 т. Васил Власов от столичния КЛАСА е шампионът – 5682 т.