Начало / Последни новини / Бронзов медал за лекоатлет от Койнаре на Националния шампионат на 10 000 метра

Бронзов медал за лекоатлет от Койнаре на Националния шампионат на 10 000 метра

Петър Георгиев Койнаре
Снимка: сп. „Атлетика“

Петър Георгиев, състезател на КЛА Спартак (Койнаре), спечели бронзов медал на Националния шампионат в най-дългата пистова дистанция – 10 000 метра. Състезанието се проведе на 9 май на стадион „Дунав“ в Русе. Роденият в Луковит лекоатлет се качи на почетната стълбичка при юношите старша възраст с постижение от 36:12.60 минути, като изпревари четвъртия финиширал с 13 секунди. Шампион в тази възрастова група стана атлетът от Стратеш Атлетик (Ловеч) Георги Гергов, който нямаше конкуренция и задмина с няколко обиколки съперниците си, като записа 31:46.68 мин. за титлата. Втори в състезанието на повече от 3.30 минути зад победителя бе Любомир Стефанов (Атлетик 90 – Луковит) с 35:23.03 минути, съобщава plevensport.eu.