Начало / Последни новини / Бронзов медал за Ванеса Хаджийска на троен скок

Бронзов медал за Ванеса Хаджийска на троен скок

Ванеса Хаджийска от СКЛА Феникс 2004 спечели бронзов медал в тройния скок. Стори го в националния шампионат по лека атлетика за девойки и юноши старша възраст, който се проведе в столичната зала „Асикс Арена“. Възпитаничката на Светослав Топузов започна с 11,13 метра. След това се приземи в пясъка на 11,36 м., резултат оказал се достатъчен за третото място. Шампионка е Росица Канева от ЛК Радио 999 с 12,08 м., следвана от пловдивчанката Снежана Иванова с 11,82 м.

Хаджийска участва и скока на дължина, където се класира седма. Най-добрия си резултат 5,17 м. постигна в петия си опит. Съотборничката й Алина Грънчарова е 13-а, а представителките на СКЛА Спартак /Плевен/ – Венеса Цанова и Кристияна Николова са съответно – 15-а и 20-а. Шампионка е Ариана Кузманова от АК Светла Димитрова с 6,00 м.

На троен скок при юношите Евгени Борисов от СКЛА Феникс 2004 се класира на шесто място с 13,59 м. Титлата спечели Георги Начев от ЛК Радио 999 с 14,95 м. В скока на дължина Евгени е 11-и с 6,36 м. Цветелин Кирилов от АК Плевен 2014 завърши с 5,92 м и 16-а позиция. Димитър Атанасов от АСКЛА Сливен постигна 7,07 м. за златния медал.