Начало / Последни новини / Ботев /Враца/ премина победоносно и през Левски

Ботев /Враца/ премина победоносно и през Левски

Ботев /Враца/ запази лидерската си позиция в Северозападната В аматьорска футболна група след 2:0 в град Левски срещу едноименния тим. Двубоят бе от 24-ия кръг на първенството.

Първата част бе равностойна, но головите ситуации бяха пред вратата на гостите. Левскарите уцелиха веднъж гредата над Иван Иванов, пропуснаха и две чисти положения. Врачани само веднъж застрашиха вратата на съперника. След почивката обаче селекцията на Николай Тодоров-Кайзера диктуваше събитията на терена. При първата си атака Руслан Куанг центрира отдясно и току що влезлият Анатоли Тодоров откри резултата с удар от воле от точката за изпълнение на дузпа. Скоро след това врачани пропуснаха да удвоят. Това обаче се случи в 55-ата минута, когато Тодор Чаворски засече центриране на съотборник. След 2:0 гостите пропиляха още четири стопроцентови положения. В последните секунди на мача домакините останаха в намален състав след като Мариян Блажев извърши нарушение и варненския съдия Драгомир Драганов му вдигна втори жълт и червен картон.