Начало / Последни новини / Борци на СКБ Изобор сред призьорите в 12-и Младежки олимпийски фестивал на БОК

Борци на СКБ Изобор сред призьорите в 12-и Младежки олимпийски фестивал на БОК

Трима възпитаници на треньорите Петър Антов, Цоло Божилски и Момчил Сирашки в плевенския СКБ Изобор са сред най-добре представилите се в 12-и Младежки олимпийски фестивал на Българския олимпийски комитет /БОК/ в Албена. Състезанието бе по плажна борба /включваща и свободен стил/ в импровизирани категории за юноши. В леката /до 80 кг/ над всички бе Николай Дзезов, който спечели златния медал след 6 победи. Тук третото място е за съотборника му Иво Илиев. Бронзов медал и за Теодор Домозинов, който спечели три пъти в тежката категория /над 80 кг/. Тук абсолютен шампион е врачанина Захари Зашев (Враца), а сребърния медал взе Теодор Трифонов.

Освен плажна борба в тазгодишното издание на младежкия олимпийски фестивал в Албена, участваха състезатели /общо около 500/ в още шест спорта – лека атлетика, футбол, баскетбол 3х3, тенис на маса, плажен волейбол и плуване. За трета поредна година форумът е международен, като сега се включиха представители на Румъния и Северна Македония. По традиция фестивалът на БОК е под мотото „Да открием олимпийските надежди на България“.