Начало / Последни новини / Борците на Класик и Изобор най-добри в турнира „Петър Мънев – Тодор Генчев“

Борците на Класик и Изобор най-добри в турнира „Петър Мънев – Тодор Генчев“

Домакините от СКБ Класик и плевенския СКБ Изобор обраха почти всички награди в 24-ото издание на традиционния турнир по борба класически стил „Петър Мънев – Тодор Генчев“ в Белене. В надпреварата участваха състезатели в подготвителна група /1-3 клас/, деца /4-6 клас/, момчета /7-8 клас/ и кадетки. Три от общо четирите приза грабнаха нашите състезатели. Купа „Петър Мънев“ вдигна победителят в категорията до 26 кг при най-малките Пресиян Минков от състава на домакините. Съотборничката му Цветелина Цветанова бе определена за най-техничен състезател. Тя спечели категорията до 48 кг при кадетките. Призът за най-резултатен борец стана притежание на победителят при 30-килограмовите /подготвителна група/ Роден Ангелов от СКБ Изобор. Борец от Девня спечели купа „Тодор Генчев“.

Златни медали за СКБ Класик /участва с 22 състезатели/ донесоха още: деца – Цветелин Цветанов /35 кг/, Калоян Анатолиев /42 кг/, Пресиян Генов /47 кг/, Билян Николаев /59 кг/, момчета – Ерик Парашкевов /53 кг/, кадетки – Виктория Иванова /51 кг/.

СКБ Изобор заложи на 12 свои възпитаници и те завоюваха 12 медала.

Освен споменатите три клуба в традиционната надпревара участваха и борците от Ловеч.

Това беше второто издание на турнира под това име. До 2017 година носеше името на Петър Мънев – първия републикански селски шампион по борба. От 2018 г. вече е отдадено дължимото и на заслужилият майстор на спорта Тодор Генчев. Той е участник на три световни първенства. През 1977 г. завоюва второ място за юноши в Лас Вегас /САЩ/. Същата година се класира на трето място на световно първенство за мъже в Гьотеборг /Швеция/, а на следващата година в Мексико става четвърти.