Начало / Последни новини / Боксьорът Борислав Емилов стана шампион на България

Боксьорът Борислав Емилов стана шампион на България

Състезателят на плевенския Спартак – Борислав Емилов спечели шампионската титла по бокс. Стори го в Русе, където се провежда държавния личен шампионат за ученици. Възпитаникът на треньора Георги Тончев се наложи и в трите си мача в категорията до 48 кг. Емилов започна срещу Марио Сашов от Лом, когото отказа още във втория рунд. На полуфинала плевенския боксьор бе категоричен срещу Християн Тодоров от Търговище – 3:0. Битката за върха в категорията пък взе с пълно единодушие на реферите срещу представителя на домакините Юлиян Билчев. „Борислав притежава огромен потенциал и логично стана победител в категорията си. Тепърва ще показва още по-добри игри“, коментира Георги Тончев.

Сребърен медал в Русе за състезателя Мирослав Иванов от другия плевенски клуб Мизия 80.

Общо 157 боксьори участваха в шампионата. Сред тях петима от Спартак /Плевен/, трима от Мизия 80 и двама от едноименния тим на град Червен бряг. Спартаковците Георги Иванов /34 кг/, Ивелин Величков /44.5 кг/, Георги Йорданов /65 кг/ и Илийчо Колев /+76 кг/ достигнаха до четвъртфиналите. На същия етап отпаднаха Вилислав Пътов /+76 кг/ от Мизия 80, съотборниците от Червен бряг – Даниел Недев /44.5 кг/ и Ивайло Георгиев /52 кг/.