Начало / Последни новини / Беленчанинът Румен Димитров с бронзов медал

Беленчанинът Румен Димитров с бронзов медал

Трето място за Румен Димитров от държавния личен-отборен шампионат по борба класически стил за кадети в Плевен. Състезателят на Класик /Белене/ взе бронзовия медал в категорията до 85 кг. Възпитаникът на треньора Момчил Ганчев спечели три схватки, елиминирайки съперници от Миньор /Перник/, Берое /Стара Загора/ и едноименния тим на град Ловеч. Не успя единствено срещу Олег Миров от ЦСКА-кл.борба /София/. Армеецът се класира за финала, но го загуби от Калоян Павлов – Левски /София/. Тук участва и още един беленски борец – Александър Маршаков. Той обаче отстъпи още на старта. Класик бе представен в шампионата от още двама състезатели – Ахмед Ахмедов /58 кг/ и Тони Пейзанов /100 кг/. Подобно на съотборника си Маршаков и те отпаднаха още след първите си срещи. „Доволен съм от представянето на Румен. Все пак дебютира при кадетите с медал. През миналата година бе вицешампион за момчета. Очаквах медал и от Александър, но … Като цяло състезанието бе на ниво. Именно от кадетите вече започва същинската борба“, коментира Момчил Ганчев. Около 200 борци от 35 клуба участваха в зала „Балканстрой“. Отборен шампион е столичния Левски, следван от Тетевен и домакините от Изобор. Плевенчанинът Иво Илиев /58 кг/ взе приза за най-техничен. Най-резултатен стана Никълъс Сулев /63 кг/ от Левски.