Начало / Последни новини / Беленският борец Станислав Пироев спечели купата „Петър Мънев“

Беленският борец Станислав Пироев спечели купата „Петър Мънев“

Състезателят на БК Класик /Белене/ – Станислав Пироев спечели купата „Петър Мънев“ от едноименния традиционен турнир по борба класически стил. Надпреварата, която се проведе по случай 53-ата годишнина от обявяването на Белене за град, носи името на Петър Мънев – първия републикански селски шампион по борба. Турнирът е за състезатели в подготвителна група, деца, момчета и кадети. На тепиха излязоха 80 борци от Изобор /Плевен/, Левски /София/, Ботев-93 /Враца/, Ориент /Варна/, Селановци и домакините от БК Класик, чийто треньор е Момчил Ганчев.

Възпитаникът му Пироев спечели категорията до 42 кг при децата по изключително убедителен начин и заслужи купата на турнира. Плевенският БК Изобор също приключи с индивидуална награда. Възпитаникът на треньорите Петър Антов и Момчил Сирашки – Вили Димитров /кат.35 кг – деца/ стана най-резултатния състезател на надпреварата. За най-техничен борец бе определен Димитров /кат.53 кг – момчета/ от столичния клуб Левски. Схватките се проведоха пред общинския детски център и бяха част от програмата на 3-дневните панаирни празници на Белене.