Начало / Последни новини / Бегач на КЛА Спартак /Койнаре/ стана шампион на България

Бегач на КЛА Спартак /Койнаре/ стана шампион на България

Емил Веселов от КЛА Спартак /Койнаре/ спечели титлата на България в Националния шампионат по кроскънтри в град Сунгурларе. Той триумфира в бягането на 3000 метра при момчетата под 16 години. Веселов бе най-бърз от 24-мата съперници, изминавайки дистанцията за 10:08 минути. Битката за титлата бе изключително оспорвана и бегача от Койнаре изпревари само със секунда Мехмед Мехмед от Лудогорец /Разград/. На осем секунди след шампиона финишира бронзовия медалист Венцислав Трайков от Загорец /Нова Загора/. В надпреварата участваха още два съотборници на Веселов. Денис Големански завърши 13-и, а Стивън Кирилов – 19-и.

В същата възрастова група, Петя Семковска от същия клуб пробяга 2000 м за 9:17 минути за да се класира 26-а при момичетата. Шампионка стана Стефани Йолова СК Стратеш Атлетик /Ловеч/.