Начало / Последни новини / Баскетбол! Левски изненада Спартак

Баскетбол! Левски изненада Спартак

Спартак загуби у дома от последния в класирането Левски /София/ със 73:76 в среща от 19-ия кръг на Националната баскетболна лига на мъжете. Развоят на мача не предвещаваше подобен финал. Двубоят започна равностойно, като за три минути в средата на първата част гостите водеха минимално. Плевенският тим изравни – 13:13 и до 10-ата минута равновесието се запази – 19:20. Още в началото на втората четвърт домакините взеха инициативата и постепенно увеличаваха аванса си. Съперниците се оттеглиха на почивка при 41:32. Този развой се запази и в третата част, като в 29-ата минута разликата стана рекордна за мача – 16 точки за 57:41 след успешна атака на Велислав Гълъбов. В крайна сметка сирената прозвуча при 59:46. Столичани нанесоха своя удар в последната четвърт. Започнаха я ударно със 7:0. Така стопиха пасива до 6 точки – 53:59. С тройка и успешна акция Мартин Маринов направи 64:53. Левскарите обаче не се предадоха и 115 секунди преди края равенството вече бе факт – 69:69. Малко след това Маринов завърши успешно атака и домакините отново поведоха – 71:69. После той извърши фаул и след двата наказателни удара равенството бе възстановено. След това Евгени Хаджирусев завърши добра атака и реализира наказателен удар, давайки преднина на Левски – 74:71. Сашо Дяковски взе прекъсване преди оставащите 34 секунди. То не промени нищо и софийският тим нанесе деветата загуба на плевенчани от началото на сезона. Най-резултатен за Спартак бе Маринов с 21 точки.