Начало / Последни новини / Баскетболният Спартак с поредна загуба

Баскетболният Спартак с поредна загуба

Баскетболистите на Спартак паднаха в плевенската зала „Балканстрой“ от Рилски спортист /Самоков/ с 91:109. Двубоят е от десетия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

Мачът започна кош за кош, като до средата на първата част гостите бяха догонващи в резултата. След тройка на Желев обаче те поведоха за първи път за 11:8. Минута по-късно плевенчани отново бяха напред, а в 6-ата минута дръпнаха със 20:13 и до края не позволиха на съперника да ги догони – 30:27. Във втората четвърт никой не взе превес. Този развой бе в полза на спартаковци, които поддържаха аванс от няколко точки. Те станаха 10 в 13-ата минута – 39:29. В следващите 4 минути обаче самоковци стопиха пасива напълно – 41:41. Малко след това поведоха с точка, но моментално отново се оказаха изоставащи в резултата. Така съперниците се оттеглиха на почивка при 52:48 за домакините. Плевенският тим продължи да води до 27-ата минута. Тогава пак Желев реализира тройка и отбора му отново направи обрат – 70:67. Рилецо запази крехкия аванс до края на третата част. Заключителните 10 минути започнаха с 5 точки пасив за Спартак – 75:80. В тях селекцията на Александър Дяковски въобще не успя да се противопостави на противника, който постепенно увеличаваше преднината си. В 35-ата минута тя стана двуцифрена – 90:80. В оставащото време нарасна почти двойно.

Съставът на Спартак: Николай Маринов-17, Мартин Маринов-12, Константин Коев-16, Денислав Вутев-8, Димитър Маринчешки-21 /Николай Титков-7, Герасим Николов-8, Тодор Тодоров-2/.