Начало / Последни новини / Баскетболният Спартак с очакван успех

Баскетболният Спартак с очакван успех

Спартак завърши редовния сезон в Националната баскетболна лига с победа – 89:78 в зала „Балканстрой“ над Академик /София/. Двубоят е от 27-ия на първенството. Очакван и напълно заслужен успех за селекцията на Александър Дяковски с оглед събитията на терена.

Мачът започна с равностойна първа част. В края й гостите имаха минимален аванс – 22:18. В средата на втората четвърт домакините окончателно заличиха пасива и в оставащото време до края на първото полувреме водеха в резултата. Съперниците се оттеглиха на почивка при 43:36. Възходящото представяне на плевенските баскетболисти продължи в третата част. Още в началните й секунди съотношението стана двуцифрено. След това не падна под 12 точки, а най-голямата разлика достигна 17 т. Така преди заключителните 10 минути спартаковци водеха със 70:57. В тях минимален превес имаха гостите, но той не бе достатъчен да спре Спартак.

Съставът на Спартак: Цветослав Острев-5, Иван Лилов-11, Константин Коев-15, Денислав Вутев-13, Николай Върбанов-13 /Тодор Тодоров-6, Николай Маринов-10, Радослав Кочев-13, Георги Бързаков-3/.