Начало / Последни новини / Баскетболният Спартак с очаквано поражение

Баскетболният Спартак с очаквано поражение

Баскетболистите на Спартак паднаха в Ботевград от местния Балкан със 75:100. Двубоят е от 18-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже. Очакван успех за шампиона и лидер в настоящия сезон.

В началото никой не взе превес. До 10-ата минута най-голямата разлика бе 4 точки в полза на гостите. Те започнаха втората четвърт с точка повече – 22:21. Само след 7 секунди домакините вече водеха и повече не позволиха на съперника им да ги догони в резултата. Малко преди края съотношението за първи път стана двуцифрено – 50:40. До почивката спартаковци успяха да намалят пасива с 2 точки. Третата част бе равностойна, като разликата се движеше между 4 и 10 точки в полза на ботевградчани. Заключителните 10 минути от мача започнаха при 71:66. В тях балканци просто прегазиха противника си – 29:9.

Съставът на Спартак: Цветослав Острев-2, Мартин Маринов-11, Константин Коев-18, Денислав Вутев-15, Димитър Маринчешки-18 / Николай Маринов-9, Тодор Тодоров-2, Николай Титков, Михаил Цонков, Никола Кирилов, Антон Цветков/.