Начало / Последни новини / Баскетболният Спартак със загуба от Академик /София/

Баскетболният Спартак със загуба от Академик /София/

Поредно поражение за плевенския Спартак. Този път го победи столичният Академик с 101:73. Двубоят бе от 24-ия кръг на Националната баскетболна лига на мъжете. Гостите бяха равностойни само до две минути и половина след началото на срещата – 6:6. В следващите три минути не вкараха топката в коша на домакините, които вече водеха със 17:6. Двуцифреният пасив на плевенчани дори нарасна и в 10-ата минута вече бе 16:29. Във втората половина на първото полувреме имаше известно равновесие, но съперникът запази аванса си. Така двата отбора се оттеглиха на почивка при 15 точки повече за столичани – 53:38. След нея затъването на гостите продължи и скоро изоставането им надвиши 20 точки. Така преди заключителните десет минути те губеха с 51:73. В тях мача просто се доигра за протокола, като секунди преди края му съотношението достигна 30 точки. Най-резултатен за плевенския тим бе Константин Коев с 20 точки.