Начало / Последни новини / Баскетболният Спартак със загуба в Бургас

Баскетболният Спартак със загуба в Бургас

Баскетболистите на Спартак паднаха в Бургас от местния Черноморец със 79:83. Двубоят е от 16-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

Стана оспорвана битка. В началните 10 минути гостите водеха минимално в резултата. Най-голямата им преднина бе 7 точки. В края на първата част съотношението бе 23:20 за Спартак. Още в началото на втората четвърт ролите се размениха – домакините бързо заличиха пасива и поведоха. 154 секунди преди почивката разликата за първи път стана двуцифрена – 40:30. Последната сирена за полувремето прозвуча при 43:39. В третата част плевенския тим пак бе догонващ, като разликата не надвиши 10 точки. Заключителните 10 минути на мача започнаха при 65:59 за бургазлии. На два пъти плевенските баскетболисти бяха много близо до окончателно заличаване на пасива, но не успяха.

Съставът на Спартак: Николай Маринов-8, Мартин Маринов-8, Константин Коев-14, Денислав Вутев-11, Димитър Маринчешки-18 /Николай Титков-11, Тодор Тодоров-9/.