Начало / Последни новини / Баскетболният Спартак стартира със загуба

Баскетболният Спартак стартира със загуба

Спартак загуби в Плевен от Берое /Стара Загора/ с 83:104. Двубоят бе от първия кръг на Националната баскетболна лига при мъжете. Гостите доминираха тотално и логично се поздравиха с изразителен успех. Плевенчани за първи и последен път в мача поведоха в 39-ата секунда за 3:2. Паркър пък направи 3:5 и от този момент до края старозагорци водеха в резултата. Краят на първата част дойде при 24:13 за тях. Във втората четвърт развоя бе същия. Двуцифрената разлика се запази, а 54 секунди преди края на първото полувреме съотношението вече беше 20 точки – 24:44. В оставащото време съперниците добавиха по още 3 точки в актива си за 27:47. В третата част беройци добавиха още аванс и преди заключителните 10 минути водеха с 29 точки – 79:50. В последната четвърт плевенчани изоставаха с над 30 точки. Накрая обаче намериха сили да стопят част от пасива. Най-резултатен за тях бе американеца Седрик Боуен с 23 точки. С 2 повече най-точен в срещата бе Александър Дейвис от Берое.