Начало / Последни новини / Баскетболният Спартак стартира със загуба в НБЛ

Баскетболният Спартак стартира със загуба в НБЛ

Плевенският Спартак отстъпи – 75:92 като гост на Рилски спортист /Самоков/ в двубой от първия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

Още в началото спартаковци изостанаха с няколко точки. В 6-ата минута за първи път разликата стана двуцифрена – 16:5. До края на първата част гостите успяха да намалят пасива с няколко точки за 16:23. Втората половина на първото полувреме протече равностойно. В 14-ата минута дори се стигна до обрат в резултата – 25:27 след кош на Тодор Тодоров. 8 секунди по-късно обаче баскетболистите на Рилски си върнаха лидерството и не го изпуснаха до почивката, която дойде при 42:36. В третата четвърт спартаковци не успяха да се противопоставят и пасива им нарастваше постепенно. В 28-ата минута стана 49:59 и остана двуцифрен – 53:71 преди заключителната последна част от мача. В нея, подобно на втората никой не взе превес.

Съставът на Спартак: Николай Маринов-12, Мартин Маринов-8, Константин Коев-9, Денислав Вутев-6, Димитър Маринчешки-15 /Тодор Тодоров-12, Герасим Николов-13, Николай Титков, Пламен Стефанов/.