Начало / Последни новини / Баскетболният Спартак спря „черна“ серия с разгром над Академик /София/

Баскетболният Спартак спря „черна“ серия с разгром над Академик /София/

Първа победа постигна плевенският Спартак през настоящия сезон в Националната баскетболна лига. Селекцията на Александър Дяковски разгроми в зала „Балканстрой“ столичния Академик с 40 точки разлика – 111:71. Двубоят бе от 15-ия кръг на първенството. Началото на срещата бе равностойно с резултатни атаки на съперниците. Софийският тим поведе, а плевенчани изоставаха минимално в началните 4 минути. Тогава след успешна стрелба на Герасим Николов направиха обрат – 14:13. Равновесието се запази до края на първата част, която приключи 31:29 за домакините. Те обаче доминираха тотално във втората четвърт. Преднината им постепенно нарастваше, като в 12-ата минута след тройка на Милен Дудев стана двуцифрена – 40:29. Тройка на Николай Маринов в 17-ата минута и разликата премина 20 т. – 53:32. Краят на полувремето дойде при 57:38. Превъзходството на спартаковци продължи и след почивката. В 27-ата минута след поредната тройка на Маринов съотношението набъбна на 30 т. – 82:52. Последната част започна при 88:58. Въпреки че крайния изход на двубоя бе предрешен, плевенските баскетболисти не намалиха темпото. В 35-ата минута Герасим Николов завърши успешно акция за 40-точков аванс на отбора си – 100:60. Това обаче не беше всичко – малко преди края спартаковци увеличиха разликата на 44 точки. Най-резултатен за успеха бе Уладзимир Крисевич с 26 точки.