Начало / Последни новини / Баскетболният Спартак подчини Черноморец

Баскетболният Спартак подчини Черноморец

Баскетболистите на Спартак победиха в плевенската зала „Балканстрой“ бургаския Черноморец с 96:91. Двубоят е от седмия кръг на Националната баскетболна лига за мъже. Получи се оспорвана битка, а финалът й бе същински трилър. Противно на крайния резултат гостите започнаха по-добре. Те поведоха в резултата и удържаха минимална преднина до средата на първата част. Тогава плеймейкърът Николай Маринов реализира тройка и плевенчани за първи път поведоха – 9:7. Съперникът им отвърна с точна стрелба от същото разстояние и пак излезе напред. Малко след това бургазлии увеличиха на 16:11. 66 секунди преди края обаче спартаковци направиха нов обрат – 18:16, а до последната сирена Димитър Маринчешки реализира два пъти от линията на наказателен удар – 20:16. После до 14-ата минута плевенските баскетболисти водеха с минимален аванс. Тройка на Рейнолдс доведе до 27:27. Гостите отново поведоха, но противникът им бързо заличи пасива и пак обърна резултата, като в краят на полувремето имаше 6 точки повече – 44:38. И третата четвърт беше равностойна, но Спартак държеше лидерството в резултата през цялото време и преди заключителните 10 минути водеше със 70:62. В 33-ата минута Константин Коев вкара тройка и за първи път разликата стана двуцифрена – 80:70. Черноморци не се предадоха. Последните 5 минути бяха игра на нерви, в която домакините се оказаха по-хладнокръвни и поставиха точка на серията от загуби в първенството.

Съставът на Спартак: Николай Маринов-19, Мартин Маринов-19, Константин Коев-17, Денислав Вутев-11, Димитър Маринчешки-16 /Тодор Тодоров-6, Николай Титков-8, Герасим Николов/.