Начало / Последни новини / Баскетболният Спартак /Плевен/ се размина с купата на Пловдив

Баскетболният Спартак /Плевен/ се размина с купата на Пловдив

Баскетболистите на Спартак /Плевен/ загубиха със 79:89 от Берое /Стара Загора/. Така купата на Пловдив замина за града на липите. Финалът на международния турнир започна изключително оспорвано, като в първата част водачеството в резултата се смени няколко пъти. След 10-ата минута обаче селекцията на Любомир Минчев дръпна с 14 точки, а полувремето приключи 52:38. След почивката беройци продължиха да поддържат комфортна преднина. Така преди заключителната последна четвърт аванса им бе 18 точки – 73:55. Финален щурм на плевенския тим върна интригата в мача. 90 секунди преди края му пасива им падна до 4 точки. Тогава съперника им отново взе инициативата и изкова успеха си. Най-добрият на терена обаче бе Мартин Маринов от Спартак, който завърши с 33 точки. Така плевенския състав приключи на второ място в турнира.