Начало / Последни новини / Баскетболният Спартак пак преклони глава пред Рилски спортист

Баскетболният Спартак пак преклони глава пред Рилски спортист

Баскетболистите на Спартак паднаха в зала „Балканстрой“ от гостуващия им Рилски спортист /Самоков/ със 79:101. Двубоят е от 19-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже. Това е третото поражение за селекцията на Александър Дяковски /след 92:75 в Самоков и 91:109 в Плевен/ срещу този съперник от началото на сезона. И сега самоковци доминираха през целия мач. Те поведоха още от самото начало. В 5-ата минута вече имаха двуцифрен аванс – 14:4. В края на първата част домакините изоставаха със 17:28. Във втората четвърт обаче бяха преобразени. Постепенно стопиха напълно пасива – 40:40 в 18-ата минута. В оставащото време до почивката обаче не реализираха нито веднъж и завършиха полувремето със 7 точки по-малко – 40:47. Развръзката настъпи в третата част, когато гостите бяха пълни господари на игралното поле и на практика си осигуриха победата в мача. 76:54 бе преднината им преди заключителните 10 минути. Те просто се доиграха за протокола.

Съставът на Спартак: Цветослав Острев-2, Мартин Маринов-10, Константин Коев-12, Горан Остоич-5, Димитър Маринчешки-23 / Николай Маринов-13, Тодор Тодоров-11, Николай Титков, Михаил Цонков-3, Никола Кирилов, Антон Цветков/.