Начало / Последни новини / Баскетболният Спартак падна в Стара Загора

Баскетболният Спартак падна в Стара Загора

Плевенският Спартак загуби гостуването си на Берое /Стара Загора/ със 77:111. Двубоят бе от 10-ия кръг на Националната баскетболна лига на мъжете. 120 секунди след началото селекцията на Александър Дяковски поведе в резултата за първи и последен път в мача – 4:2. Домакините бързо заличиха минималния пасив и поведоха. В 10-ата минута съотношението бе 25:19. Във втората четвърт изоставането на плевенчани стана двуцифрено. В 15-ата минута обаче те успяха да свалят разликата до 6 т. – 30:36. Скоро след това старозагорци увеличиха дистанцията и края на полувремето дойде при 57:39. 140 секунди след почивката разликата достигна 20 т. – 62:42. После беройци добавиха още 6 т. Съотношението се запази и преди заключителната четвърта част спартаковци изоставаха с 57:78. Съперникът им не намали оборотите и в 33-ата минута вече имаше 30 т. повече – 89:59. В оставащото време срещата се доигра за протокола.

Александър Янев от Берое бе най-резултатен в мача с 26 точки. За Спартак най-много реализира Константин Коев – 24 т.