Начало / Последни новини / Баскетболният Спартак падна в Стара Загора

Баскетболният Спартак падна в Стара Загора

Баскетболистите на Спартак загубиха в Стара Загора от местния Берое със 77:91. Двубоят е от третия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

Мачът започна равностойно. Съставът на Александър Даковски изоставаше минимално в резултата, като най-големия му пасив бе 7 точки, а след 10 минути игра беройци водеха с 26:19. 67 секунди след започване на втората четвърт разликата стана двуцифрена – 29:19. Скоро нарасна с още 2 т. В следващите минути плевенчани намалиха изоставането си до 33:39. Края на първото полувреме обаче дойде при 44:34. Първите 10 минути след почивката протекоха напълно равностойно. В края им обаче спартаковци успяха да намалят разликата до 5 точки. Така заключителната последна част започна при 70:65 за старозагорци. Началото й бе по-добро за домакините, които бързо си върнаха двуцифрената преднина – 78:68. В оставащото време до края плевенските баскетболисти не намериха начин да спрат развихрилия се противник. Дори и поисканото от Дяковски прекъсване се оказа безполезно.

Съставът на Спартак: Николай Маринов-10, Мартин Маринов-8, Герасим Николов-6, Денислав Вутев-12, Димитър Маринчешки-24 /Тодор Тодоров-1, Пламен Стефанов-3, Николай Титков-13/.