Начало / Последни новини / Баскетболният Спартак падна в Пловдив

Баскетболният Спартак падна в Пловдив

Загуба – 68:79 претърпя плевенския Спартак от Академик Бултекс 99 в Пловдив. Двубоят е от 16-ия на Националната баскетболна лига. Закономерен успех за домакините с оглед събитията на терена. Те превъзхождаха през цялото време. Още след края на първото полувреме стана ясно, че шансовете за успех на гостите са минимални. Първият кош в мача бе тройка за пловдивчани. След 4 минути игра разликата бе двуцифрена – 14:4. Краят на първата част дойде при 25:14. В следващите минути съотношението достигна 20 точки. Плевенчани бяха по-равностойни, но се оттеглиха на почивка с минус 14 точки – 26:40. В третата четвърт спартаковци бяха по-добри, но в крайна сметка заключителните 10 минути започнаха с пасив за тях от 10 точки – 46:56. В оставащото време битката бе равностойна, но това не промени нищо в резултата. Дебют с екипа на плевенския тим направи Иван Лилов.

Съставът на Спартак: Цветослав Острев-10, Радослав Кочев-3, Иван Лилов-17, Денислав Вутев-7, Николай Върбанов-4 /Тодор Тодоров-6, Николай Маринов-12, Георги Бързаков-9/.