Начало / Последни новини / Баскетболният Спартак падна във Варна

Баскетболният Спартак падна във Варна

Баскетболистите на Спартак претърпяха поражение – 81:88 от Черно море Тича във варненската зала „Конгресна“ на Двореца на културата и спорта. Двубоят е от шестия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

Началните 10 минути на мача бяха равностойни. Съперниците на няколко пъти си разменяха лидерството в резултата, но първата част приключи без победител – 24:24. Този развой се запази и във втората четвърт. Краят на полувремето дойде при 45:43 за домакините. Те бяха по-добри след почивката. В третата част запазиха минимален аванс. Най-голямата им преднина беше 10 точки – 66:56 малко преди края. Заключителните 10 минути започнаха при 66:58. В тях никой не взе превес и „моряците“ се поздравиха с победата.

Съставът на Спартак: Николай Маринов-23, Мартин Маринов-6, Константин Коев-8, Денислав Вутев-8, Димитър Маринчешки-22 /Тодор Тодоров-4, Николай Титков-8, Герасим Николов-2/.