Начало / Последни новини / Баскетболният Спартак не създаде проблеми на шампиона

Баскетболният Спартак не създаде проблеми на шампиона

Очакван лесен успех – 105:78 взе Лукойл Академик срещу гостуващия му Спартак /Плевен/. Двубоят бе от шестия кръг на Националната баскетболна лига на мъжете. Противно на крайния резултат срещата започна равностойно с размяна на водачеството и така продължи през първите 10 минути, които приключиха с точка повече за домакините – 21:20. Този развой се запази до 15-ата минута, когато капитана Герасим Николов за последен път в мача даде аванс на отбора си – 27:25. В оставащото време до края на полувремето обаче столичани започнаха да увеличават аванса си, който в 20-ата минута беше двуцифрен – 11 точки за 44:33.

Във вторите 20 минути шампиона не даде шанс на съперника си. В третата четвърт пасива на гостите нарастваше и на моменти достигна 27 точки. Преди заключителните 10 минути съотношението бе 77:53. В останалото време разликата дори премина 30 точки и срещата се доигра за протокола.

Така Спартак записа шеста поредна загуба и все още няма победа в първенството.