Начало / Последни новини / Баскетболният Спартак започна сезона с победа

Баскетболният Спартак започна сезона с победа

Победа 77:72 спечели  Спартак в двубой срещу Левски в двубой от първия кръг на НБЛ за мъже.  Първият кош за плевенчани в  първенството реализира капитанът Александър Груев от тройката. В четвъртата минута разликата бе 5 точки за Спартак – 8:3. Тази тенденция се  запази почти до края, като 24 секунди преди края на първата четвърт Левски изравни – 19:19.  Михаил Танев обаче реализира отново и Спартак спечели със 21:19.

Със серия 6:1 Левски започна по-добре втората четвърт и в 13-та минута поведе с 25:22. Маринчешки изравни с тройка, но Павел Иванов отвърна със същото и левскарите продължиха да водят, като в 17-та минута имаха най-големия аванс – 7 точки /37:30/. Почивката дойде при 42:38 за Левски.

img_5221basketbol

Вихрено начало за плевенския тим веднага след почивката – 8:0, и обратът бе факт – 46:42. Плевенчани продължиха да водят през  цялата тази част, като най-големият аванс бе 7 точки /51:44/. Преди заключителните 10 минути обаче съотношението бе едва  61:59 за домакините. Но в последната част Маринов вкара тройка и разликата от 7 точки отново бе възстановена – 66:59. В 38-та минута обаче Левски стопи  пасива едва до 2 точки – 68:70. Нова  тройка на Маринов и Спартак отново дръпна в резултата, като запази този аванс до края на мача.

Най-резултатни за Спартак бяха  Александър Груев с 18 т., Димитър Маринчешки със 17 т. и Мартин Маринов с 16т. Най-точен в мача бе  Павел Иванов /Левски/ с 21 точки.