Начало / Последни новини / Баскетболният Спартак загуби тежко от Балкан

Баскетболният Спартак загуби тежко от Балкан

Поражение – 72:93 претърпя Спартак в Плевен от Балкан /Ботевград/. Двубоят е от петия кръг на Националната баскетболна лига. Заслужена загуба за домакините с оглед събитията на терена.

Срещата започна лошо за тях и след 4-ата минута те изоставаха с 11 точки – 4:15. После стопиха малко от пасива, но 132 секунди преди края на първата четвърт разликата отново набъбна – 22:10 за гостите. В 10-ата минута съотношението бе с 9 т. по-малко за плевенчани – 17:26. Те се активизираха във втората половина на първото полувреме и резултата не закъсня. В 15-ата минута Николай Върбанов завърши успешно атака и равенството бе много близо – 29:30. После Балкан водеше минимално, но 88 секунди преди почивката след тройка на Константин Коев стана 36:36. Тройка за ботевградчани накрая им даде преднина – 41:38 преди второто полувреме.

Те почти предрешиха крайния изход на мача в третата част, която взеха с 24:12. Подобно на началото на мача, спартаковци пак започнаха трудно и до 25-ата минута само Радослав Кочев веднъж уцели коша на съперника, който вече имаше 60 точки. Това принуди Александър Дяковски да поиска прекъсване за да стопира тоталното пропадане на отбора си. След него Гаврилович бе точен от наказателен удар за рекордните до момента 21 т. – 61:40. В оставащото време до края на третата част плевенските баскетболисти успяха да намалят изоставането си до 15 т. – 50:65.

Заключителните 10 минути започнаха с тройка на Георги Бързаков, но тези 12 т. останаха най-малката разлика до края. Гостите бързо отвърнаха също с тройка и повече не позволиха интригата да се завърне. 02,36 минути преди края Марин Маринов направи разликата рекордна в срещаща – 22 т. за 88:66. Накрая Дяковски пусна в игра всички от скамейката.

Съставът на Спартак: Цветослав Острев-8, Николай Маринов-12, Радослав Кочев-2, Константин Коев-28, Николай Върбанов-8 /Тодор Тодоров-7, Георги Бързаков-7, Никола Ангелов, Михаил Цонков, Даниел Диков, Никола Кирилов/.