Начало / Последни новини / Баскетболният Спартак загуби от шампиона

Баскетболният Спартак загуби от шампиона

Спартак падна – 85:92 след продължение в плевенската зала „Балканстрой“ от Левски Лукойл /София/. Двубоят е от 19-ия на Националната баскетболна лига. Срещата започна равностойно с минимален превес /в резултата/ за домакините до 8-ата минута. 139 секунди преди края на първата част съперника им поведе – 18:16 и удържа аванса си – 23:21 след 10 минути игра. Баскетболистите на Александър Дяковски бяха в ролята на догонващи във втората четвърт и въпреки че в един момент успяха да изравнят, края на полувремето дойде при 34:39. Този развой се запази и в третата част. В 27-ата минута разликата дори стана двуцифрена – 41:51. Плевенският тим обаче не се предаде и преди заключителната последна четвърт почти заличи пасива – 54:55. Отлично начало на спартаковци – 5:0, което доведе до обрат в резултата – 59:55 след минута и половина игра. Отговорът на шампионите дойде само след секунди – 60:59. В следващите 3 минути плевенчани не успяха в атака и левскарите дръпнаха с 64:59. В 36-ата минута обаче Тодор Тодоров завърши успешно атака, а преди това Константин Коев реализира тройка и Спартак отново излезе напред – 65:64. 130 секунди преди края на срещата Иван Лилов бе точен за 67:64. Минута преди последната сирена победата на домакините изглеждаше сигурна – 74:67. Именно в оставащите секунди гостите бяха по-хладнокръвни и успяха да се доберат до продължение след 75:75. В него съотношението бе 17:10 за Левски, което му осигури и крайния успех.

Съставът на Спартак: Цветослав Острев-22, Иван Лилов-8, Константин Коев-15, Денислав Вутев-7, Николай Върбанов-12 /Тодор Тодоров-5, Николай Маринов-12, Радослав Кочев-4, Георги Бързаков/.