Начало / Последни новини / Баскетболният Спартак загуби от шампиона в контрола

Баскетболният Спартак загуби от шампиона в контрола

Плевенският Спартак започна приятелските срещи от лятната си подготовка за новия сезон на Националната баскетболна лига с поражение. В зала „Балканстрой“ го победи Балкан /Ботевград/ с 96:75. След първата част отборът на Александър Дяковски изоставаше с 14:19. Домакините бяха по-добри във втората половина на първото полувреме и почти успяха да заличат изоставането си – 39:40 на почивката. След нея шампионите доминираха до 30-ата минута, когато водеха със 76:57. Именно в тази трета четвърт спечелиха контролата. В заключителната четвърта част нищо не се промени. Двубоят бе последна проверка за селекцията на Йовица Арсич преди дебюта в Шампионската лига.