Начало / Последни новини / Баскетболният Спартак загуби в Ямбол

Баскетболният Спартак загуби в Ямбол

Плевенският Спартак падна със 73:87 в Ямбол от едноименния тим. Двубоят бе от втория кръг на Националната баскетболна лига на мъжете. Домакините доминираха през целия двубой и логично спечелиха.

Противно на крайния резултат гостите започнаха по-добре и в 3-ата минута водеха с 8:2. След още толкова време бяха завършили успешно само една атака и вече изоставаха с точка – 10:11. В оставащото време до края на първата част не успяха да заличат пасива и в 10-ата минута съотношението бе 20:16 за домакините. Възходът на Ямбол продължи във втората четвърт и преднината им стана двуцифрена. Края на полувремето дойде при 47:28. След почивката спартаковци бяха равностойни на противника. В третата част дори бяха по-добри, но това и достигна само да намалят с малко изоставането си в точките – 53:69. Заключителните 10 минути на срещата също протекоха равностойно и логично се стигна до успех за домакините. Най-резултатен в мача бе Даворин Кунтич от плевенчани с 24 точки. Това бе втора загуба за Спартак от началото на сезона.